"Kancelaria GLOBAL LEX to firma, która świadczy profesjonalne porady prawne dla firm i osób prywatnych. Posiadamy bogate doświadczenie, które pozwala nam na świadczenie usług prawnych indywidualnie dopasowanych do Państwa potrzeb. Działamy skutecznie i dyskretnie. Odpowiedzialnie podchodzimy do powierzonych nam zadań, budując relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. "

mec. Alicja Radziszewska-Studenna
zrealizowanych projektów
szkoleń
zaopiniowanych umów
lat praktyki

Napisali o nas:

"Z przyjemnością polecam firmę Global Lex. Potwierdzam fachową pomoc oraz zaangażowanie i profesjonalne podejście do każdej, nawet najtrudniejszej sprawy."
"Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów oraz profesjonalnego podejścia. Na pewno będziemy kontynuować naszą współpracę!"
Click Here
"Ogromne doświadczenie i wiedza z zakresu prawa. Osoba kontaktowa, pracowita i pomocna. Jako jedna z niewielu wyciągnęła do mnie pomocną dłoń w mojej sprawie i problem udało się rozwiązać na moją korzyść"
Click Here
"Szczerze polecam współpracę z kancelarią przy sprawach gospodarczych. Wszystko dobrze wyłożone, jasne rozliczenie, bezproblemowy kontakt."

Jak działamy:

Dziedziny prawa

Zakres naszych usług jest bardzo szeroki, ponieważ skupiamy doświadczonych specjalistów z różnych dziedzin. Świadczymy porady prawne, konsultacje prawnicze, analizy prawne oraz obsługę prawną dla firm.
Nasze dziedziny to m.in.: prawo cywilne, prawo handlowe, prawo gospodarcze, prawo umów, prawo pracy, prawo autorskie, prawo odnawialnych źródeł energii, prawo budowlane, prawo medyczne, prawo farmaceutyczne, prawo bankowe.

Obszar działania

Świadczymy pomoc prawną na terenie całego kraju, a także poza jego granicami. Zajmujemy się prowadzeniem spraw sądowych i arbitrażowych w całej Polsce czyli wszędzie tam, gdzie nasza obecność jest wymagana ze względu na interesy naszych klientów. Główny obszar działania to Dolny Śląsk i Wrocław.

Partnerzy

W zależności od stopnia skomplikowania świadczonych usług, zapewniamy obsługę zespołu złożonego ze specjalistów z różnych dziedzin. Stale współpracujemy z notariuszami, komornikami, biegłymi rewidentami, doradcami restrukturyzacyjnymi (syndykami), doradcami podatkowymi, księgowymi oraz tłumaczami przysięgłymi. Nasi partnerzy, to profesjonaliści posiadający wieloletnie doświadczenie w swoich branżach.

Porady prawne w języku obcym

Obsługujemy zagranicznych przedsiębiorców, którzy rozszerzają prowadzoną działalność gospodarczą o polski rynek. Przy świadczeniu usług komunikujemy się standardowo przy użyciu języka angielskiego. Wśród naszych specjalistów znajdują się osoby posługujące się językiem niemieckim oraz włoskim.

O nas:

Mec. Alicja Radziszewska-Studenna

Radca prawny i członek Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który ukończyła uzyskując tytuł magistra prawa w 2011 r.

W trakcie studiów obyła wyjazd w ramach stypendium zagranicznego na Universita di Pisa we Włoszech, gdzie zdawała egzaminy w języku włoskim. Ukończyła również dwuletnie studium Prawa Niemieckiego na Humboldt-Universität zu Berlin. Posiada certyfikowaną znajomość języka niemieckiego oraz włoskiego, a w pracy posługuje się także językiem angielskim.Jest członkiem zespołu prawa cywilnego w Krajowym Instytucie Prawa i Ekonomii.

Specjalizuje się w prawie gospodarczym (w szczególności w prawie umów handlowych) i obsłudze korporacyjnej spółek (również z udziałem kapitału zagranicznego). Doświadczenie zdobywała w czołowych wrocławskich kancelariach m.in. w kancelarii Iurico Skory i Sołtys Spółka Partnerska Radców Prawnych.

Mec. Mateusz Rudowicz

Ukończył Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim uzyskując w 2006 roku dyplom magistra administracji, a w 2008 roku magistra prawa.

W latach 2009 - 2012 aplikant radcowski; od grudnia 2012 roku radca prawny wpisany na listę prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych we Wrocławiu. W latach 2007 - 2015 stały pracownik i współpracownik wiodących wrocławskich kancelarii prawnych (radcowskich i adwokackich), w których zdobył cenne doświadczenie na wszystkich szczeblach awansu zawodowego.

Posiada duże doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców oraz osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej, w szczególności w zakresie prawa gospodarczego, cywilnego, handlowego, konsumenckiego, bankowego, prawa pracy, procedury cywilnej oraz prawa międzynarodowego (w zakresie dochodzenia roszczeń).

Ma praktykę w prowadzeniu negocjacji z kontrahentami i dłużnikami, a także w prowadzeniu szkoleń dotyczacych aktualnych zmian w prawie.

Gdzie jesteśmy: