Szkolenia z windykacji dotyczą skutecznego przeprowadzania procesu windykacji należności na etapie przedsądowym, konstruowania pism do dłużników oraz negocjowania warunków ewentualnej ugody.

Zarządzanie wierzytelnościami i kontakt z dłużnikami, to podstawowe problemy każdego przedsiębiorcy. Zawsze - prędzej czy później - prowadzący działalność gospodarczą przedsiębiorcy zetkną się z nieterminowymi płatnościami lub nierzetelnymi kontrahentami. Warto być przygotowanym na taką ewentualność i posiadać odpowiedni plan działania. 

Podczas szkolenia dowiedzą się Państwo m.in.:

  1. Czym jest i jak wygląda przedsądowa windykacja należności?
  2. Jak prawidłowo konstruować pisma do dłużników: wezwania do zapłaty, monity, upomnienia i inne. 
  3. Czy windykacje można prowadzić przy pomocy e-maili i wiadomości SMS?
  4. Jak powinny wyglądać przykładowe scenariusze rozmów z dłużnikami?
  5. Jak negocjować i przygotować ugodę lub porozumienie co do spłaty zadłużenia?
  6. W którym momencie podjąć decyzję o skierowaniu sprawy do sądu?
  7. Jakie są terminy przedawnienia przysługujących Państwu roszczeń?

Cena szkolenia z windykacji jest zależna od ilości uczestników i przy zaproponowanym wyżej wariancie tematycznym wynosi nie mniej niż 1.000,00 zł.  W celu uzyskania dokładnej wyceny zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego.

Na zlecenie klientów opracowujemy również dokumenty wewnętrzne takie jak procedury windykacyjne dla firm, programy spłat zobowiązań oraz doradzamy w zakresie rozwiązań, które pomogą skutecznie odzyskać zaległości od kontrahentów oraz zabezpieczyć ich spłatę.