Szybko i sprawnie przeprowadzimy Państwa przez cały proces zakładania i rejestracji spółki każdego typu, przygotowując wszelkie niezbędne dokumenty oraz wnioski. Prosimy zwrócić uwagę, że takie czynności jak rozpoczęcie działalności gospodarczej w formie spółki, a szczególnie sama rejestracja spółki, są bardzo pracochłonne i wymagają przygotowania wielu dokumentów oraz formularzy.
 
ZAKŁADANIE I REJESTRACJA SPÓŁEK W TRZECH KROKACH

1

KROK: wybór odpowiedniego typu spółki

2KROK: opracowanie umowy spółki/aktu założycielskiego (wizyta u notariusza)

3KROK: sporządzenie dokumentów niezbędnych do rejestracji spółki w KRS

 

Zakładanie i rejestracja spółek przez nas obsługiwanych dotyczy następujących typów spółek: spółka jawna; spółka partnerska; spółka komandytowa: spółka komandytowo-akcyjna; spółka z ograniczoną odpowiedzialnością; spółka akcyjna.

Przyczyniliśmy się do powstania wielu podmiotów prawnych o złożonej strukturze organizacyjno-prawnej, wśród których znajdują się nie tylko wskazane wyżej podstawowe typy spółek. Aby zoptymalizować ryzyko wynikające z prowadzonej działalności gospodarczej oraz zmniejszyć koszty związane z opodatkowaniem, naszym klientom proponujemy bardziej zaawansowane konstrukcje, wśród których znacznym zainteresowaniem cieszy się spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa. Takie rozwiązanie, łączy w sobie brak odpowiedzialności osobistej za zobowiązania spółki z „pojedynczym” opodatkowaniem dochodów. W swej istocie jest to spółka komandytowa, w której jedynym wspólnikiem ponoszącym pełną odpowiedzialność za zobowiązania jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Zakładanie spółek jest procesem, który trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Wiele zależy od szybkości procedowania właściwego sądu rejestrowego, w którym dokonywana jest rejestracja spółki. Przygotowujemy dla Państwa umowę/akt założycielski spółki oraz kompletną dokumentację związaną z rejestracją spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym, Urzędzie Skarbowym, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz Głównym Urzędzie Statystycznym.
Oprócz tego świadczymy usługi prawne w zakresie fuzji, przejęcia oraz przekształcenia spółek oraz przygotowujemy dokumenty i wnioski służące do rejestracji zmian w KRS.

Spółki z udziałem kapitału zagranicznego są tworzone z udziałem specjalistów operujących językiem angielskim, niemieckim oraz włoskim. Jeżeli interesuje Państwa zakładanie spółek i chcą Państwo uzyskać na ten temat więcej informacji, to zachęcamy do kontaktu z kancelarią!

Global Lex - rejestracja spółek Wrocław oraz całe województwo Dolnośląskie.

Rejestracja działalności gospodarczej

Wspieramy przedsiębiorców w procesie rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej. W pierwszej kolejności przedstawimy Państwu wady i zalety prowadzenia działalności w ramach poszczególnych form - w szczególności różnice pomiędzy indywidualną działalnością gospodarczą a prowadzeniem działalności gospodarczej w formie spółki. Pomagamy przedsiębiorcą w przejściu przez formalności związane z rejestracją działalności gospodarczej w CEIDG. 

Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu Państwa firma będzie funkcjonować efektywnie oraz w pełnej zgodności z przepisami obowiązującego prawa.

 

GLOBAL LEX  Kancelaria Radcy Prawnego
Alicja Radziszewska - Studenna
Powstańców Śląskich 5/709
53-332 Wrocław