Prawo spółek

Usługi, porady prawne

Kancelaria prawna Global Lex

Prawo spółek

Przyczyniliśmy się do powstania wielu podmiotów prawnych o złożonej strukturze organizacyjno-prawnej. To, co charakteryzuje nasze usługi prawne to przede wszystkim profesjonalna i rzetelna pomoc prawna, a także wyjaśnienie wszelkich wątpliwości.

Jesteśmy gotowi służyć naszą wiedzą i doświadczeniem, aby zapewnić spokojną i bezpieczną przyszłość biznesową.

Zakładanie Spółki

Szybko i sprawnie przeprowadzimy Państwa przez cały proces zakładania i rejestracji spółki każdego typu, przygotowując wszelkie niezbędne dokumenty oraz wnioski. W każdej sytuacji staramy się dopasować proponowaną formę prowadzenia działalności gospodarczej do potrzeb i oczekiwań naszych Klientów, każdorazowo opierając się na posiadanych kwalifikacjach oraz zdobytym doświadczeniu. 

Zakładanie i rejestracja spółek przez nas obsługiwanych dotyczy następujących typów spółek: spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna.

Zgłaszanie zmian do KRS

Zgłaszamy do KRS zmiany w składzie zarządu, zmiany w składzie wspólników, zmianę siedziby, zmianę nazwy oraz inne czynności, które wymagają uwzględnienia w rejestrze.

Sporządzamy protokoły Zgromadzenia Wspólników, Zgromadzenia Zarządu oraz projekty różnego rodzaju uchwał i innych dokumentów. Organizujemy coroczne Zwyczajne Zgromadzenia Wspólników, podczas których zatwierdzane są sprawozdania finansowe, a następnie wypełniamy wszystkie wnioski i formularze wymagane do zgłoszenia sprawozdania finansowego do KRS

Przekształcanie Spółki

Świadczymy usługi prawne w zakresie fuzji, przejęcia oraz przekształcenia spółek. Prowadzimy procesy przekształcenia indywidulanych przedsiębiorców w spółki. Tworzymy podmioty o skomplikowanych strukturach, w tym spółki z udziałem kapitału zagranicznego, przygotowujemy dokumenty oraz sporządzamy wnioski i formularze do Krajowego Rejestru Sądowego.

 

kancelaria prawna - porady prawne - usługi prawne

Spółki prawa handlowego to zaraz po indywidualnej firmie jedna z najpopularniejszych form prowadzenia działalności gospodarczej. Podejmując decyzję o założeniu spółki przedsiębiorca nie tylko znacząco ogranicza ryzyko biznesowe prowadzonych przez siebie inwestycji, ale także jest w stanie zoptymalizować koszty związane z działalnością. Biorąc pod uwagę rozmaite typy spółek występujących w obrocie prawnym, każda osoba, chcąca rozpocząć działalność w takiej formie, staje przed dylematem – jak wybrać spółkę i zrealizować przygotowany wcześniej plan biznesowy. 

Zakładanie spółki, a także późniejsza rejestracja spółki jest procesem, który z uwagi na szereg formalności wymaga precyzji oraz profesjonalnego podejścia.

Prawo handlowe zapewnia różnorodność form prawnych, w jakich można prowadzić działalność gospodarczą, a naszym zadaniem jest pomoc w wyborze tej, najbardziej odpowiadającej Państwa oczekiwaniom. Indywidualne porady prawne mają na celu poznanie Państwa preferencji i gwarantują założenie spółki, za pomocą której będą Państwo mogli realizować wyznaczone cele.

Wykwalifikowany prawnik doradzi Państwu, jaki rodzaj spółki będzie odpowiedni do prowadzenia danej działalności, a także wytłumaczy na czym polega zakładanie spółek oraz rejestracja spółek. W każdej chwili do Państwa dyspozycji pozostaje doświadczony radca prawny, który w przejrzysty sposób wyjaśni czym różnią się od siebie poszczególne typy spółek, uwzględniając przy tym wady i zalety każdej z nich. Wsparcie merytoryczne w trakcie zakładania spółki oraz przygotowanie niezbędnej dokumentacji i dopełnienie szeregu kwestii formalnych pozwala nie tylko zaoszczędzić Państwa czas, ale przede wszystkim gwarantuje pewne, skuteczne, rzetelne i terminowe wykonanie powierzonych przez Państwa zadań, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ugruntowana wiedza z zakresu prawa gospodarczego ułatwia natomiast zniwelowanie ryzyka związanego z wystąpieniem nieoczekiwanych kosztów. Mając świadomość, że założenie spółki wiąże się ze skomplikowanymi formalnościami, świadczymy kompleksową pomoc w tej dziedzinie. Szeroki zakres naszych usług obejmuje więc nie tylko samo założenie i rejestrację spółki, ale także zapewnia stałą obsługę prawną i bieżące rozwiązywanie pojawiających się problemów związanych z jej funkcjonowaniem w obrocie gospodarczym. 

Świadomi dynamicznego rozwoju gospodarczego rozumiemy, że przedsiębiorstwa funkcjonujące na rynku wymagają niekiedy odpowiedniej przebudowy ich struktury, a dokonywanie fuzji i przejęć staje się powszechnym elementem gospodarczej rzeczywistości. Warto pamiętać, że zamknięcie spółki lub rozwiązanie spółki jest decyzją ostateczną, a grono naszych ekspertów zapewni Państwu odpowiednie wsparcie merytoryczne, które pozwoli rozwiązać nawet najbardziej zawiłe kwestie. Przekształcanie spółki, łączenie spółek bądź też inna zmiana dotycząca ich struktury to poważna decyzja dla każdego przedsiębiorstwa.

Realizowanie tych założeń wymaga nie tylko szczegółowej wiedzy z zakresu prawa, ale także odpowiedniego doświadczenia. Również sprzedaż spółki wiąże się z skomplikowanymi formalnościami, które wymagają szczególnej skrupulatności i dokładności. Mając na uwadze wszelkie pojawiające się niedogodności, nasz prawnik zaproponuje odpowiedni model wprowadzania oczekiwanych zmian w strukturze Państwa podmiotu oraz postara się, by proponowane modyfikacje był dla Państwa opłacalne. Zaangażowany radca prawny to pierwszy krok do sprawnego zrealizowania Państwa założeń biznesowych. Warto odpowiednio zadbać o interesy swojego przedsiębiorstwa, a usługi naszej kancelarii spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Ugruntowana wiedza z zakresu prawa handlowego pozwala także na obsługę podmiotów o skomplikowanych strukturach, w tym również spółek z udziałem kapitału zagranicznego. Chcąc spełnić Państwa oczekiwania, kancelaria prawna oferuje między innymi: analizę bieżącego stanu prawnego spółki, przygotowanie wszelkiej niezbędnej dokumentacji, negocjacje dotyczące dokonywanych czynności czy reprezentację przed właściwymi organami administracji publicznej w celu uzyskania wszelkich decyzji umożliwiając przekształcenie. Nasi klienci cienią Indywidualne podejście do każdego z przedstawianych zagadnień, a fachowa wiedza naszych specjalistów pozwala zapewnić bezpieczne wprowadzenie zmian i minimalizuje wystąpienie negatywnych konsekwencji zarówno prawnych, jak i finansowych. Zaufało nam już wielu przedsiębiorców, którym pomogliśmy w rozwiązaniu różnorodnych problemów prawnych.

 

Zapraszamy do kontaktu