Krok nr 1
Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub przez formularz
i przedstaw nam swoją sprawę
Krok nr 2
Wiemy, że czas to pieniądz, więc jak najszybciej zapoznamy
się ze sprawą i przygotujemy indywidualną, bezpłatną wycenę
Krok nr 3
Gdy nasza oferta zostanie zaakceptowana - zaczniemy pracować nad sprawą
Poprzedni
Następny
porady prawne

Wycena sprawy jest

200 zł/h

stawkę godzinową oferujemy Klientom, którzy nie są w stanie przewidzieć dokładnego zapotrzebowania na usługi prawne. Stawka jest ustalana indywidualnie w zależności od stopnia skomplikowania sprawy i rozpoczyna się od kwoty 200 zł netto za godzinę

Ryczałt

jest to z góry określona kwota za prowadzenie sprawy. Wynagrodzenie ryczałtowe proponujemy również Klientom w ramach stałej obsługi prawnej, w przypadku gdy w każdym miesiącu mają podobne zapotrzebowanie na usługi prawne.

GLOBAL LEX Kancelaria Radcy Prawnego
Alicja Radziszewska-Studenna


Powstańców Śląskich 5/814
53-332 Wrocław

mail: kontakt@global-lex.pl
tel.: 692 035 479
tel.: 530 262 889

NIP: 9880295250
REGON: 362858544

Prowadząc działalność gospodarczą – zarówno jako indywidualny przedsiębiorca, ale również w formie spółki cywilnej czy spółki prawa handlowego – bardzo często dochodzi do sytuacji, w której nieuczciwy kontrahent opóźnia się z zapłatą wystawionej faktury bądź wcale nie reguluje powstałej należności, a windykacja długów staje się wówczas przykrą koniecznością. Nierzetelny kontrahent, który spóźnia się ze spłatą zobowiązań może stanowić poważny problem dla dalszego rozwoju biznesu, a nawet może stać się przyczyną problemów finansowych danego przedsiębiorstwa. Skuteczna windykacja należności jest natomiast procesem, który pochłania wiele czasu i wymaga szczegółowo opracowanej i przetestowanej strategii. Sam pozew o zapłatę, a także uzyskany później nakaz zapłaty czy też europejski nakaz zapłaty nie są jeszcze gwarancją udanego procesu windykacyjnego. Swoją sprawę warto zatem powierzyć wykwalifikowanym specjalistom, dla których windykacja wierzytelności nie stanowi większego problemu. Mając na uwadze wieloletnie doświadczenie, nasi eksperci szybko i skutecznie przeprowadzą Państwa przez cały proces odzyskiwania zaległych należności. Kancelaria radcy prawnego świadczy kompleksowe usługi prawne, których głównym celem jest pomoc prawna w zakresie windykacji różnorodnych długów. Przed zleceniem nam windykacji konkretnej należności, mogą Państwo liczyć na kontakt z naszym doświadczonym prawnikiem, który dokona wyceny Państwa sprawy oraz wyjaśni wszystkie kwestie związane z tym procesem. Powierzając nam windykację Państwa wierzytelności, otrzymują Państwo gwarancję, iż sprawę poprowadzi rzetelny radca prawny, a o każdym podejmowanym przez niego kroku będziecie Państwo informowani na bieżąco. Wśród świadczonych przez nas usług znajdują się także fachowe porady prawne, w trakcie których można uzyskać informację czy konieczny będzie pozew o zapłatę faktury czy też sprawa ma szansę zakończyć się na etapie przedprocesowym. Naszych klientów uprzedzamy o wszystkich możliwych ewentualnościach, także o fakcie, że dłużnik ma sprawo wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty, co może utrudnić i przedłużyć toczący się proces. Windykacja sądowa zawsze wiąże się z dodatkowym ryzykiem – przede wszystkim finansowym, a dzięki pomocy naszych ekspertów mogą Państwo oszczędzić dużo czasu oraz pieniędzy. Realizacją Państwa zlecenia zajmie się bowiem doświadczony prawnik, który posiada wymaganą wiedzę i uprawnienia.

Kancelaria prawna przeprowadzi dla Państwa skuteczną windykację długów. Proces windykacji jest zazwyczaj bardzo złożony i obejmuje kilka różnych etapów. Na etapie przedprocesowym przygotowujemy wezwania do zapłaty oraz windykujemy dłużników mailowo i telefonicznie. Etap procesowy to przede wszystkim pozew o zwrot pieniędzy, który przygotuje dla Państwa przedzielony specjalista. Warto mieć na uwadze, że nasze usługi są spersonalizowane i dostosowane do Państwa indywidualnych potrzeb, a każde sporządzone przez nas pismo tworzone jest z uwzględnieniem specyfiki Państwa sprawy. Pozew o zapłatę wynagrodzenia wymaga od nas szczegółowego zapoznania się z dokumentami, tak aby pismo w Państwa sprawie było rzetelne, a przede wszystkim skuteczne. Sporządzamy także pozwy o zapłatę, o wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym i nakazowym oraz o wydanie europejskiego nakazu zapłaty. Oprócz tego pozywany dłużników o zapłatę kwoty 40 euro tytułem rekompensaty za koszty odzyskiwania należności. Naszą cechą charakterystyczną jest również skuteczna reprezentacja naszych klientów w toku procesu sądowego. Natomiast jeżeli dłużnik nie ureguluje należności po zakończonym procesie, prawo umożliwia nam wszczęcie egzekucji komorniczej. Dla naszych klientów uzyskujemy także europejskie tytuły egzekucyjne. W zakresie postępowania egzekucyjnego przygotowujemy wnioski o wszczęcie egzekucji, a także na bieżąco monitorujemy czynności wykonywane przez danego komornika.

W trakcie całego procesu odzyskiwania należności pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi klientami oraz informujemy ich o wszystkich podejmowanych czynnościach i otrzymywanych pismach.

Jeżeli dotknął Państwa problem związany z nieuczciwym kontrahentem oraz pragną Państwo szybko i skutecznie odzyskać należne Państwu pieniądze, zachęcamy do kontaktu z pracownikami kancelarii, którzy udzielą Państwu niezbędnych informacji. Warto także umówić się na spotkanie w siedzibie naszej kancelarii, w trakcie którego będziemy mogli bliżej zapoznać się z Państwa sprawą, dokonać jej wstępnej wyceny, a także wskazać, jakie następne kroki należałoby podjąć. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego oraz poprzez formularz kontaktowy umieszczony na naszej stronie internetowej.