Krok nr 1
Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub przez formularz
i przedstaw nam swoją sprawę
Krok nr 2
Wiemy, że czas to pieniądz, więc jak najszybciej zapoznamy
się ze sprawą i przygotujemy indywidualną, bezpłatną wycenę
Krok nr 3
Gdy nasza oferta zostanie zaakceptowana - zaczniemy pracować nad sprawą
Poprzedni
Następny
porady prawne

Wycena sprawy jest

180 zł/h

stawkę godzinową oferujemy Klientom, którzy nie są w stanie przewidzieć dokładnego zapotrzebowania na usługi prawne. Stawka jest ustalana indywidualnie w zależności od stopnia skomplikowania sprawy i rozpoczyna się od kwoty 180 zł netto za godzinę

Ryczałt

jest to z góry określona kwota za przyjęcie lub prowadzenie sprawy. W sprawach z zakresu alimentów i ustalenia ojcostwa minimalna opłata za przyjęcie sprawy wynosi 3.000,00 zł netto. Każdorazowe prowadzenie sprawy przez Kancelarię wyceniane jest indywidualnie.

Oferujemy Państwu indywidualne podejście i bieżące doradztwo prawne w sprawach związanych z prawem rodzinnym.Prawo rodzinne, które stanowi szczególny dział prawa cywilnego, reguluje różnorodne stosunki prawne dotyczące relacji rodzinnych – zarówno tych majątkowych, jak i niemajątkowych. W Polsce kwestie związane z prawem rodzinnym reguluje przede wszystkim: Kodeks rodzinny i opiekuńczy, Kodeks cywilny oraz ustawy szczegółowe. Ta gałąź prawa obejmuje nie tylko kwestie dotyczące zawarcia małżeństwa, władzy rodzicielskiej, ale także przepisy dotyczące zakończenia związku małżeńskiego. Rozwód, a także związane z nim często alimenty są sprawami niezwykle delikatnymi oraz wymagającymi szczególnego oraz indywidualnego podejścia. Życie rodziców dziecka w rozłączeniu, a więc zupełnie nowa sytuacja życiowa, powoduje konieczność uregulowania rozmaitych spraw, zarówno finansowych, jak i dotyczących bezpośrednio osoby dziecka.

Wobec konieczności podjęcia wielu trudnych decyzji, warto skorzystać z pomocy prawnej osób, które z odpowiednią uwagą oraz dyskrecją poprowadzą Państwa sprawy. Jeżeli rodzice dziecka w odpowiedni sposób nie uregulują kwestii związanej z jego utrzymywaniem, konieczne będzie uzyskanie wyroku sądu rodzinnego, który określi obowiązki finansowe rodziców. W procesie o alimenty sąd ustali usprawiedliwione potrzeby uprawnionego do alimentów, a także możliwości zarobkowe i majątkowe zobowiązanego do alimentów. Warto także wiedzieć, że obowiązek alimentacyjny może dotyczyć nie tylko dzieci, ale także współmałżonka, a w każdej chwili – gdy zmieni się Państwa aktualna sytuacja życiowa – można złożyć wniosek o podwyższenie alimentów albo o obniżenie alimentów. Warto mieć na uwadze, że mają Państwo prawo, aby złożyć pozew o podwyższenie alimentów, a nasi specjaliści sporządzą także w Państwa imieniu ewentualną odpowiedź na pozew o alimenty. Płacenie alimentów może być także całkowicie zniesione, a doświadczony radca prawny doradzi Państwu, jakie kroki prawne należy podjąć, by nastąpiło właściwe zabezpieczenie alimentów i wskaże, jakie są szanse na skuteczną realizację przyjętej przez Państwa koncepcji. Naszym klientom wskazujemy, iż odpowiednie alimenty na dziecko są istotną kwestią, gdyż obowiązek alimentacyjny nie ustaje w momencie osiągnięcia przez nie pełnoletniości. Mamy także świadomość, że każdemu rodzicowi zależy na właściwym zabezpieczeniu finansowym dziecka. Podkreślamy, że odpowiednio sporządzony pozew o alimenty oraz profesjonalnie poprowadzona sprawa o alimenty gwarantuje skuteczną ochronę interesów najbliższych Państwu osób. Kancelaria radcy prawnego ze szczególną troską i zrozumieniem podchodzi do realizacji najdelikatniejszych spraw z zakresu prawa rodzinnego. Wobec trudnej sytuacji życiowej, kompetentny i rozsądny prawnik pomoże uniknąć wielu, nieprzemyślanych i pochopnych decyzji, które mogłyby rzutować na przyszłość zarówno Państwa, jak i Państwa dzieci. Nasza pomoc prawna charakteryzuje się profesjonalnym podejściem do klienta, a pracownicy kancelarii wykazują szczególne zrozumienie dla różnorodnych i często niełatwych, rodzinnych sytuacji. Porady prawne obejmują kompleksowe doradztwo, propozycję podjęcia odpowiednich kroków oraz w razie potrzeby wskazanie – jak poprawnie sporządzić wniosek o alimenty. Korzystając z usług kancelarii prawnej otrzymują Państwo gwarancję najwyższej jakości usług, które realizowane są ponadto z troską o przyszłość Państwa oraz Państwa rodziny.

Kancelaria prawna świadczy usługi prawne w zakresie szeroko pojętego prawa rodzinnego. Naszych klientów reprezentujemy w sprawach dotyczących ustalenia wysokości alimentów oraz ich podwyższenia. Reprezentujemy zarówno osoby chcące wnieść pozew o alimenty lub podnieść ich wysokość, jak i te, które chcą bronić się przed koniecznością zapłaty alimentów albo chcą zmniejszenia ich wysokości. Co więcej – świadczymy kompleksowe usługi w zakresie ustalenia lub zaprzeczenia ojcostwa. Nasi klienci są informowani o kolejnych krokach podejmowanych w ich sprawie, pozostajemy z nimi w stałym kontakcie – zarówno telefonicznym, jak i mailowym, a także w każdym czasie mogą zwrócić się do nas ze swoimi wątpliwościami. Udzielamy szybkiej odpowiedzi na każde zadane nam pytanie.

Zachęcamy do kontaktu z pracownikami kancelarii oraz zapewniamy, że zlecona nam sprawa zostanie poprowadzona w sposób rzetelny, z należytą starannością – wynikającą nie tylko z przepisów obowiązującego prawa, ale także z etyki zawodowej. W razie potrzeby – proponujemy Państwu możliwość kontaktu telefonicznego, mailowego, przez formularz kontaktowy znajdujący się na naszej stronie internetowej, a także osobiście – w trakcie spotkania w siedzibie naszej kancelarii.  

GLOBAL LEX Kancelaria Radcy Prawnego
Alicja Radziszewska-Studenna


Powstańców Śląskich 5/814
53-332 Wrocław

mail: kontakt@global-lex.pl
tel.: 692 035 479
tel.: 530 262 889

NIP: 9880295250
REGON: 362858544