"Kancelaria GLOBAL LEX to firma, która świadczy profesjonalne porady prawne dla firm i osób prywatnych. Posiadamy bogate doświadczenie, które pozwala nam na świadczenie usług prawnych indywidualnie dopasowanych do Państwa potrzeb. Działamy skutecznie i dyskretnie. Odpowiedzialnie podchodzimy do powierzonych nam zadań, budując relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. "

mec. Alicja Radziszewska-Studenna

Napisali o nas:

"Z przyjemnością polecam firmę Global Lex. Potwierdzam fachową pomoc oraz zaangażowanie i profesjonalne podejście do każdej, nawet najtrudniejszej sprawy." - Dariusz H.
"Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów oraz profesjonalnego podejścia. Na pewno będziemy kontynuować naszą współpracę!" - Anna S.
Click Here
"Ogromne doświadczenie i wiedza z zakresu prawa. Osoba kontaktowa, pracowita i pomocna. Jako jedna z niewielu wyciągnęła do mnie pomocną dłoń w mojej sprawie i problem udało się rozwiązać na moją korzyść" - Jerzy S.
Click Here
"Szczerze polecam współpracę z kancelarią przy sprawach gospodarczych. Wszystko dobrze wyłożone, jasne rozliczenie, bezproblemowy kontakt." - Arkadiusz K.
"Mogę śmiało polecić panią Alicję, miałem problem ze sprawą z zakresu prawa cywilnego. Zostało mi wszystko wyjaśnione, odpowiednie pisma zostały przygotowane, sprawa ruszyła do przodu. Ceny też w porządku." - Dmitri A.
"Profesjonalna, rzetelna oraz miła obsługa. Kontakt do Pani Radziszewskiej dostałem z polecenia. Ja teraz też będę polecał Panią mecenas." - Paweł N.
"Bardzo miła Pani, szybko i sprawnie jest w stanie udzielić danej odpowiedzi i pomocy Polecam w 100%" - Mateusz B.
"Profesjonalna i rzeczowa obsługa. Świetny kontakt z klientem. Szczerze polecam!" - Marta M.
"Zdecydowanie polecam.Profesjonalne usługi prawne oraz bardzo miło współpraca jeszcze długo po wykonanym zleceniu. Bardzo dobry kontakt telefoniczny przy dodatkowych pytaniach." - Adam M.
"Solidna kancelaria z bardzo dobrym podejściem do klienta. Nie jest najważniejsza kasa i naciąganie co jest czymś niespotykanym. Wszystkie spotkania są konkretne i rzeczowe, wnoszące wiele do danej sprawy." - Monika N.
Poprzedni
Następny

Jak działamy:

Dziedziny prawa

Zakres naszych usług jest bardzo szeroki, ponieważ skupiamy doświadczonych specjalistów z różnych dziedzin. Świadczymy porady prawne, konsultacje prawnicze, analizy prawne oraz obsługę prawną dla firm.
Nasze dziedziny to m.in.: prawo cywilne, prawo handlowe, prawo gospodarcze, prawo pracy, prawo autorskie, prawo odnawialnych źródeł energii, prawo budowlane, prawo medyczne, prawo farmaceutyczne.

Obszar działania

Świadczymy pomoc prawną na terenie całego kraju, a także poza jego granicami. Zajmujemy się prowadzeniem spraw sądowych i arbitrażowych w całej Polsce czyli wszędzie tam, gdzie nasza obecność jest wymagana ze względu na interesy naszych klientów.Główny obszar działania to Dolny Śląsk i Wrocław.

Partnerzy

W zależności od stopnia skomplikowania świadczonych usług, zapewniamy obsługę zespołu złożonego ze specjalistów z różnych dziedzin. Stale współpracujemy z notariuszami, komornikami, biegłymi rewidentami, doradcami restrukturyzacyjnymi (syndykami), doradcami podatkowymi, księgowymi oraz tłumaczami przysięgłymi. Nasi partnerzy, to profesjonaliści posiadający wieloletnie doświadczenie w swoich branżach.

Porady prawne w języku obcym

Obsługujemy zagranicznych przedsiębiorców, którzy rozszerzają prowadzoną działalność gospodarczą o polski rynek. Przy świadczeniu usług komunikujemy się standardowo przy użyciu języka angielskiego. Wśród naszych specjalistów znajdują się osoby posługujące się językiem niemieckim oraz włoskim.

O nas:

Mec. Alicja Radziszewska-Studenna

Radca prawny i członek Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Sędzia Sądu Arbitrażowego przy Stowarzyszeniu Brokerów Ubezpieczeniowych w Polsce. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który ukończyła uzyskując tytuł magistra prawa w 2011 r.

W trakcie studiów obyła wyjazd w ramach stypendium zagranicznego na Universita di Pisa we Włoszech, gdzie zdawała egzaminy w języku włoskim. Ukończyła również dwuletnie studium Prawa Niemieckiego na Humboldt-Universität zu Berlin. Posiada certyfikowaną znajomość języka niemieckiego oraz włoskiego, a w pracy posługuje się także językiem angielskim.

Specjalizuje się w prawie gospodarczym (w szczególności w prawie umów) i obsłudze korporacyjnej spółek (również z udziałem kapitału zagranicznego), a także obsłudze klientów z branży odnawialnych źródeł energii. Doświadczenie zdobywała w czołowych wrocławskich kancelariach m.in. w kancelarii Iurico Skory i Sołtys Spółka Partnerska Radców Prawnych.

Mec. Mateusz Rudowicz

Ukończył Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim uzyskując w 2006 roku dyplom magistra administracji, a w 2008 roku magistra prawa.

W latach 2009 - 2012 aplikant radcowski, a od grudnia 2012 roku radca prawny wpisany na listę prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych we Wrocławiu. W latach 2007 - 2015 stały pracownik i współpracownik wiodących wrocławskich kancelarii prawnych (radcowskich i adwokackich), w których zdobył cenne doświadczenie na wszystkich szczeblach awansu zawodowego.

Posiada duże doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców oraz osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej, w szczególności w zakresie prawa gospodarczego, cywilnego, handlowego, konsumenckiego, bankowego, prawa pracy, procedury cywilnej oraz prawa międzynarodowego (w zakresie dochodzenia roszczeń).

Ma praktykę w prowadzeniu negocjacji z kontrahentami i dłużnikami, a także w prowadzeniu szkoleń dotyczących aktualnych zmian w prawie.

Mec. Mirosława Szkarłat

Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim, który ukończyła uzyskując tytuł magistra prawa. Pracę magisterską pt. „Zaburzenia osobowości sprawców zabójstw jako element portretu psychologicznego” napisała i obroniła w Katedrze Kryminalistyki. Od 2023r. Radca Prawny i członek Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu.

W kancelarii zajmuje się przede wszystkim prawem procesowym oraz obsługą prawną przedsiębiorców. Posiada certyfikowaną znajomość języka niemieckiego, biegle posługuje się także językiem angielskim.

W czasie wolnym miłośniczka podróży, sportów zimowych oraz gotowania.

Hanna Grobelna - asystent

Studentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim.

Specjalizuje się w prawie cywilnym. W kancelarii zajmuje się głównie prawem procesowym.

Posługuje się językiem angielskim.

Adrianna Marczak - prawnik

Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim, który ukończyła uzyskując tytuł magistra prawa.

W kancelarii zajmuje się przede wszystkim prawem procesowym oraz prawem korporacyjnym.

Posługuje się językiem angielskim.

Asystent/ka - to możesz być Ty!

Studentka lub student III, IV lub V roku.

Gdzie jesteśmy: