"Prawo i biznes to dwie strony tej samej monety: obie muszą być zarządzane z rozwagą."

Warren Buffett
biuro

Rozumiemy, że każdy z Państwa ma swoje unikalne potrzeby, sytuacje oraz oczekiwania. Dlatego też staramy się spojrzeć na każde zagadnienie oczami naszych Klientów, zrozumieć ich perspektywę, reagować z pełnym zrozumieniem i wsparciem.

W codziennej pracy, opieramy się na cennych wartościach, które są z nami od zawsze. Dbamy o to, by każde doświadczenie z nami było pozytywne, satysfakcjonujące i budujące zaufanie. Mamy świadomość tego, że prawo często nie jest proste w interpretacji, dlatego też wychodzimy na przeciw naszym Klientom i wyjaśniamy wszystkie kwestie, by były klarowne.

Nasze relacje z Klientami oparte są na otwartej komunikacji i transparentności. Rzetelność to jedna z naszych zasad w działaniu, która towarzyszy nam na każdym etapie współpracy z Klientami.

Naszym celem nie jest tylko dostarczenie usługi, ale również zaspokojenie potrzeb i rozwiązanie problemów klienta.

"Prawo zapewnia stabilność, która jest niezbędna dla wzrostu biznesu"

Andrew Carnegie

Zakres usług

Świadczymy porady prawne, konsultacje prawne, analizy prawne oraz obsługę prawną dla biznesu różnorodnych branż oraz Klientów indywidulanych. Dziedziny prawa, w których poruszamy się na co dzień to m.in.  prawo nieruchomości, prawo gospodarcze, prawo energetyczne, prawo budowlane, prawo spółek, prawo medyczne, prawo autorskie czy prawo rodzinne

Mapa Polski

Obszar działania

Przede wszystkim zajmujemy się prowadzeniem spraw sądowych i arbitrażowych w całej Polsce czyli wszędzie tam, gdzie nasza obecność jest wymagana ze względu na interesy naszych Klientów. Główny obszar działania to Dolny Śląsk, w tym oczywiście Wrocław, gdzie znajduje się nasze biuro (ul. Powstańców Śląskich 5). Współpracujemy również z Klientami z Europy, którzy prowadzą swój biznes na terenie Polski.

Współpraca z partnerami

W zależności od stopnia skomplikowania świadczonych usług, zapewniamy obsługę zespołu złożonego ze specjalistów z różnych dziedzin. Stale współpracujemy z notariuszami, komornikami, biegłymi rewidentami, doradcami restrukturyzacyjnymi (syndykami), księgowymi oraz tłumaczami przysięgłymi. Nasi partnerzy, to profesjonaliści posiadający wieloletnie doświadczenie w swoich branżach.

współpraca

"Sprawiedliwość to fundament każdego społeczeństwa"

John Rawls

NASZ ZESPÓŁ

Właściciel, mecenas

Alicja Radziszewska-Studenna

Radca prawny i członek Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Sędzia Sądu Arbitrażowego przy Stowarzyszeniu Brokerów Ubezpieczeniowych w Polsce. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który ukończyła uzyskując tytuł magistra prawa w 2011 r.

W trakcie studiów obyła wyjazd w ramach stypendium zagranicznego na Universita di Pisa we Włoszech, gdzie zdawała egzaminy w języku włoskim. Ukończyła również dwuletnie studium Prawa Niemieckiego na Humboldt-Universität zu Berlin. Posiada certyfikowaną znajomość języka niemieckiego oraz włoskiego, a w pracy posługuje się także językiem angielskim.

Specjalizuje się w prawie gospodarczym (w szczególności w prawie umów) i obsłudze korporacyjnej spółek (również z udziałem kapitału zagranicznego), a także obsłudze klientów z branży odnawialnych źródeł energii. Doświadczenie zdobywała w czołowych wrocławskich kancelariach m.in. w kancelarii Iurico Skory i Sołtys Spółka Partnerska Radców Prawnych.

MECENAS

Mateusz Rudowicz

Ukończył Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim uzyskując w 2006 roku dyplom magistra administracji, a w 2008 roku magistra prawa.

W latach 2009 – 2012 aplikant radcowski, a od grudnia 2012 roku radca prawny wpisany na listę prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych we Wrocławiu. W latach 2007 – 2015 stały pracownik i współpracownik wiodących wrocławskich kancelarii prawnych (radcowskich i adwokackich), w których zdobył cenne doświadczenie na wszystkich szczeblach awansu zawodowego.

Posiada duże doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców oraz osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej, w szczególności w zakresie prawa gospodarczego, cywilnego, handlowego, konsumenckiego, bankowego, prawa pracy, procedury cywilnej oraz prawa międzynarodowego (w zakresie dochodzenia roszczeń).

Ma praktykę w prowadzeniu negocjacji z kontrahentami i dłużnikami, a także w prowadzeniu szkoleń dotyczących aktualnych zmian w prawie.

MECENAS

Mirosława Szkarłat

Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim, który ukończyła uzyskując tytuł magistra prawa. Pracę magisterską pt. „Zaburzenia osobowości sprawców zabójstw jako element portretu psychologicznego” napisała i obroniła w Katedrze Kryminalistyki. Od 2023r. Radca Prawny i członek Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu.


W kancelarii zajmuje się przede wszystkim prawem procesowym oraz obsługą prawną przedsiębiorców. Posiada certyfikowaną znajomość języka niemieckiego, biegle posługuje się także językiem angielskim.

ASYSTENT

Hanna Grobelna

Studentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim.
Specjalizuje się w prawie cywilnym. W kancelarii zajmuje się głównie prawem procesowym.

Posługuje się językiem angielskim.

asystent

Izabella Hładuniuk

Studentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Specjalizuje się w prawie gospodarczym. W kancelarii zajmuje się obsługą prawną przedsiębiorców.

Posługuje się językiem angielskim.

"Prawo powinno służyć ludziom, a nie odwrotnie"

Louis Brandeis

NAJCZĘSTSZE PYTANIA (FAQ)

Jakie usługi oferuje kancelaria prawna?

Nasza kancelaria oferuje szeroki zakres usług prawnych, w tym porady prawne, reprezentację w sądzie, sporządzanie umów, doradztwo podatkowe, obsługę korporacyjną oraz negocjacje i mediacje.

Jakie są koszty usług prawnych?

Koszty usług są uzależnione od rodzaju sprawy i jej skomplikowania. Na stronie Cennik można uzyskać więcej informacji na ten temat.

Czy moja sprawa będzie objęta tajemnicą?

Oczywiście, że tak, wszystkie informacje przekazywane nam przez Klientów są objęte tajemnicą zawodową i są chronione zgodnie z przepisami prawa.

Jak długo potrwa moja sprawa?

Czas trwania sprawy zależy od jej rodzaju i złożoności. Przybliżony czas trwania sprawy omawiamy podczas pierwszej konsultacji z Klientem.

Jak mogę śledzić postępy w mojej sprawie?

Regularnie informujemy naszych Klientów o postępach w ich sprawach. Można też kontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo w celu uzyskania aktualnych informacji.

Jakie są wasze godziny pracy?

Nasza kancelaria jest otwarta od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 17:00.