Prawo rodzinne

Usługi, porady prawne

Kancelaria prawna Global Lex

530 262 889

Bezpłatna wycena sprawy

Prawo rodzinne & Prawo spadkowe

Nasze usługi w tym zakresie obejmują prowadzenie spraw rozwodowych, separacyjnych, ustalania alimentów oraz opieki nad dziećmi. Pomagamy w przygotowywaniu i negocjowaniu umów majątkowych małżeńskich, takich jak intercyzy, a także w sprawach dotyczących podziału majątku po rozwodzie. 

Prawo spadkowe reguluje kwestie dziedziczenia majątku po zmarłych osobach. Oferujemy wsparcie w sporządzaniu i interpretacji testamentów, ustalaniu praw do spadku oraz podziale majątku spadkowego. Świadczymy usługi doradztwa prawnego w zakresie dochodzenia zachowku, pomagamy w przeprowadzeniu postępowania spadkowego i reprezentujemy klientów w sprawach spadkowych przed sądami. 
Naszym celem jest zapewnienie wsparcia prawnego w trudnych momentach życia rodzinnego, dbając o dobro naszych klientów i ich bliskich.

 

Podział majątku

Reprezentujemy klientów w postępowaniach rozwodowych oraz postępowaniach o podział majątku wspólnego. Oferujemy pełne wsparcie w procesie ustalania, jakie składniki majątku wchodzą w skład majątku wspólnego, a jakie są majątkiem osobistym małżonków. Udzielamy porad prawnych osobom chcącym przygotować się do zrobienia pierwszego kroku w kierunku przeprowadzenia rozwodu. Doradzamy na co zwrócić uwagę, jakie ryzyka występują oraz jakie dokumenty należy gromadzić.
Ponadto prowadzimy negocjacje pomiędzy stronami i organizujemy posiedzenia mediacyjne, celem polubownego załatwienia sprawy.

Rozwód

Nasza kancelaria reprezentuje klientów w postępowaniach rozwodowych przed sądami, zapewniając pełne wsparcie prawne i dbając o interesy naszych klientów.
Świadczymy porady prawne, które pomogą zrozumieć wszystkie aspekty rozwodu, w tym kwestie dotyczące podziału majątku, opieki nad dziećmi, alimentów oraz innych zobowiązań.
Przygotowujemy wszelkie niezbędne dokumenty, takie jak pozwy rozwodowe, wnioski o podział majątku, umowy alimentacyjne oraz porozumienia dotyczące opieki nad dziećmi.
Wspieramy w negocjacjach i mediacjach, mając na celu osiągnięcie ugody bez konieczności prowadzenia długotrwałych postępowań sądowych.

Spadki

Doradzamy w zakresie prawa spadkowego, pomagając klientom zrozumieć wszystkie aspekty dziedziczenia, w tym prawa i obowiązki spadkobierców oraz kwestie związane z zachowkiem i testamentami.
Reprezentujemy klientów w postępowaniach sądowych dotyczących stwierdzenia nabycia spadku lub udziału w spadku.
Wspieramy naszych klientów w negocjacjach i mediacjach dotyczących podziału spadku.

kancelaria prawna - porady prawne - usługi prawne

Rozumiemy, że sprawy rodzinne często wiążą się z silnymi emocjami i mogą wpływać na różne aspekty życia naszych klientów. Dlatego oferujemy profesjonalne, empatyczne i dyskretne wsparcie prawne, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdej rodziny. Wiemy, jak ważne jest, aby w trudnych chwilach móc liczyć na zrozumienie i wsparcie. Każdy przypadek traktujemy z najwyższą starannością, dbając o to, by nasi klienci czuli się wysłuchani i zrozumiani.

Wiemy, jak istotne jest świadome rozporządzanie własnym majątkiem i że ważne decyzje – także te podejmowane na wypadek śmierci – wymagają wcześniejszego zaplanowania. Zdajemy sobie także sprawę, że sprawy spadkowe często zaskakują Państwa w najmniej oczekiwanych momentach życia, wówczas pomoc prawna jaką może udzielić radca prawny, będzie drogowskazem w gąszczu przepisów regulujących spadki i zasady dziedziczenia.

Dla naszych Klientów udzielamy szczegółowych porad prawnych, a także reprezentujemy ich w postępowaniach spadkowych, w tym w postępowaniu o stwierdzenie nabycia spadku oraz postępowaniach, których przedmiotem jest podział spadku. Należy pamiętać, że w skład spadku mogą wchodzić również długi. Dziedziczenie długów to zagadnienie, które często trapi osoby zgłaszające się do Kancelarii po porady prawne w zakresie prawa spadkowego. Pomożemy wyjaśnić, kiedy i w jakim zakresie ponosi się odpowiedzialność za długi spadkowe oraz jak można się jej uniknąć.

Warto także wiedzieć, że od 23 października 2011 spadkodawca może zawrzeć w testamencie sporządzonym w formie aktu notarialnego zapis windykacyjny. Za pomocą tego instrumentu prawnego oznaczona osoba wybrana przez spadkodawcę nabywa przedmiot zapisu wraz z chwilą otwarcia spadku. Jego przedmiotem mogą być rzeczy oznaczone co do tożsamości, zbywalne prawo majątkowe, przedsiębiorstwo lub gospodarstwo rolne a także ustanowienie na rzecz zapisobiercy użytko­wania lub służebności. Pozwala on więc spadkodawcy na szczegółowe rozrządzenie swoim majątkiem na wypadek własnej śmierci.

Zajmujemy się także reprezentowaniem klientów uprawnionych do wystąpienia z roszczeniem o zachowek. Przysługuje ono w ciągu oznaczonego przepisami czasu liczonego od ogłoszenia testamentu zstępnym, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy byliby powołani do dziedziczenia z ustawy. W takim przypadku najbliżsi zmarłego, którzy nie zostali powołani do dziedziczenia w testamencie, mogą wystąpić z roszczeniem o przysługujący im zachowek przeciwko spadkobiercom testamentowym.

Nasza kancelaria prawna zajmuje się także kwestiami dziedziczenia udziałów w spółkach. Pomoc prawna w takich sprawach często jest niezbędna dla zapewnienia niezakłóconego działania firmy.

Rozwody nigdy nie są łatwą decyzją. Mamy świadomość, że rozwód to przykład sprawy, która nie tylko budzi wiele emocji, ale przede wszystkim bezpośrednio wpływa na dalsze życie obu stron. Warto wiedzieć, że wynik postępowania, a także czas jego trwania zależny jest od wielu różnorodnych czynników – takich jak chociażby okoliczność, że małżonkowie mają wspólne małoletnie dzieci, faktu czy będzie to rozwód z orzeczeniem o winie czy też rozwód bez orzekania o winie. Po podjęciu tej trudnej decyzji, warto zastanowić się czy nie powierzyć prowadzenia swojego rozwodu specjaliście, który będzie potrafił dokonać chłodnej analizy sprawy i podpowie, jakie kroki należy podjąć i jakie rozwiązania będą najkorzystniejsze.

Kancelaria Global Lex od wielu lat doradza osobom, które chcą podjąć decyzję o rozwodzie. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, jakie czekają ryzyka oraz jakie dokumenty należy gromadzić. Nasza kancelaria podchodzi indywidualnie do każdego Klienta, szczegółowo analizując przedstawioną przez niego sytuację, a także mając na uwadze, że przyszła sprawa rozwodowa dotyczy najczęściej nie tylko dorosłych, ale także dzieci.

Nasi Klienci mogą liczyć na wsparcie prawne od momentu podjęcia decyzji o rozwodzie, aż do zakończenia całego postępowania. Charakteryzuje nas przede wszystkim rzetelne podejście do zleconej nam sprawy, a naszym Klientom zapewniamy oczekiwaną dyskrecję. Każdy rozwód przebiega w inny sposób, a naszym zadaniem jest kompleksowa pomoc w rozwiązywaniu różnorodnych problemów prawnych.

Wyjaśnimy w łatwy i rozumiały sposób jak złożyć pozew o rozwód, jak wygląda podział majątku po rozwodzie, jak kształtuje się koszt rozwodu, a także przygotujemy niezbędne dokumenty rozwodowe. Sporządzamy wszelkie pisma procesowe jak: pozew o rozwód – potocznie określany jako wniosek o rozwód, wnioski o zabezpieczenie roszczeń alimentacyjnych czy ustalenie kontaktów z dzieckiem. Podejmujemy się także reprezentacji w postępowaniu sądowym w sprawie rozwodowej, a nasza pomoc prawna może dotyczyć również prowadzenia postępowania obejmującego podział majątku wspólnego. Prowadzimy także negocjacje pomiędzy stronami i organizujemy posiedzenia mediacyjne, tak aby sprawa została załatwiona w szybki i polubowny sposób. Pozew rozwodowy jest ostatecznym rozwiązaniem, a w trakcie mediacji może okazać się, że strony będą w stanie zawrzeć porozumienie – oszczędzając swój czas, a także unikając zbędnych wydatków.

Jeżeli zmagacie się Państwo z problemami dotyczącymi ewentualnego rozwodu ze swoim partnerem i oczekujecie fachowej, rzetelnej, a przede wszystkim dyskretniej pomocy prawnej – zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią. Zanim sprawa trafi do sądu, warto skonsultować się z prawnikiem, aby lepiej przygotować się do procesu rozwodowego, a także zminimalizować ryzyko wystąpienia nieoczekiwanych kosztów i długiego oczekiwania na zakończenie procesu w sądzie. Warto bowiem wiedzieć, że nie wszystkie kwestie związane z rozwodem muszą być uregulowane przez sąd, a część kwestii można doprecyzować na mocy zawartej ugody – jak na przykład sprawy dotyczące opieki nad małoletnimi dziećmi.

Wobec konieczności podjęcia wielu trudnych decyzji, warto skorzystać z pomocy prawnej osób, które z odpowiednią uwagą oraz dyskrecją poprowadzą Państwa sprawy. Jeżeli rodzice dziecka w odpowiedni sposób nie uregulują kwestii związanej z jego utrzymywaniem, konieczne będzie uzyskanie wyroku sądu rodzinnego, który określi obowiązki finansowe rodziców. W procesie o alimenty sąd ustali usprawiedliwione potrzeby uprawnionego do alimentów, a także możliwości zarobkowe i majątkowe zobowiązanego do alimentów.

Warto także wiedzieć, że obowiązek alimentacyjny może dotyczyć nie tylko dzieci, ale także współmałżonka, a w każdej chwili można złożyć wniosek o podwyższenie albo obniżenie alimentów. Warto mieć na uwadze, że mają Państwo prawo, aby złożyć pozew o podwyższenie alimentów, a nasi specjaliści sporządzą także w Państwa imieniu ewentualną odpowiedź na pozew o alimenty.

Płacenie alimentów może być także całkowicie zniesione, a my podpowiemy, jakie kroki prawne należy podjąć, by nastąpiło właściwe zabezpieczenie alimentów i wskaże, jakie są szanse na skuteczną realizację przyjętej przez Państwa koncepcji.

Naszym klientom wskazujemy, iż odpowiednie alimenty na dziecko są istotną kwestią, gdyż obowiązek alimentacyjny nie ustaje w momencie osiągnięcia przez nie pełnoletniości. Mamy także świadomość, że każdemu rodzicowi zależy na właściwym zabezpieczeniu finansowym dziecka. Podkreślamy, że odpowiednio sporządzony pozew o alimenty oraz profesjonalnie poprowadzona sprawa o alimenty gwarantuje skuteczną ochronę interesów najbliższych Państwu osób.

Reprezentujemy zarówno osoby chcące wnieść pozew o alimenty lub podnieść ich wysokość, jak i te, które chcą bronić się przed koniecznością zapłaty alimentów albo chcą zmniejszenia ich wysokości. Co więcej – świadczymy kompleksowe usługi w zakresie ustalenia lub zaprzeczenia ojcostwa. Nasi klienci są informowani o kolejnych krokach podejmowanych w ich sprawie, pozostajemy z nimi w stałym kontakcie – zarówno telefonicznym, jak i mailowym, a także w każdym czasie mogą zwrócić się do nas ze swoimi wątpliwościami.

Porady prawne obejmują kompleksowe doradztwo, propozycję podjęcia odpowiednich kroków oraz w razie potrzeby wskazanie – jak poprawnie sporządzić wniosek o alimenty. Korzystając z usług kancelarii prawnej otrzymują Państwo gwarancję najwyższej jakości usług, które realizowane są ponadto z troską o przyszłość Państwa oraz Państwa rodziny.

Zapraszamy do kontaktu