"Zapraszamy do współpracy lekarzy i podmioty funkcjonujące w obszarze usług medycznych. Sprawimy, że Państwa praca będzie spokojniejsza, a sytuacja prawna klarowna i stabilna."

Alicja Radziszewska-Studenna

ZAKŁADANIE PRAKTYKI LEKARSKIEJ

Wspomagamy lekarzy i podmioty z branży usług medycznych w zakładaniu działalności gospodarczej. Doradzamy wybór odpowiedniej formy prawnej oraz przeprowadzamy przez proces rejestracji firmy.

BŁĄD W SZTUCE MEDYCZNEJ I ODSZKODOWANIA

Reprezentujemy lekarzy i inne podmioty (w tym szpitale) w sprawach związanych z błędem w sztuce medycznej oraz w procesach odszkodowawczych z tym związanych.

UMOWY O PRACĘ I O WSPÓŁPRACĘ

Sporządzamy i opiniujemy umowy pomiędzy lekarzami a świadczeniodawcami. Pomagamy w doborze odpowiedniego modelu współpracy oraz wskazujemy wszystkie ryzyka prawne wynikające z zapisów konkretnego kontraktu.

STAŁA OBSŁUGA PRAWNA

Oferujemy stałą obsługę prawną gabinetów lekarskich. Doradzamy w bieżących sprawach związanych z funkcjonowaniem gabinetu, w tym w szczególności w zakresie prawa cywilnego, prawa pracy, prawa medycznego

Dobry radca prawny prawo medyczne powinien znać nie tylko w teorii, ale przede wszystkim w praktyce. Kancelaria prawa medycznego GLOBAL LEX, w której zakresie usług znajdą Państwo szeroko pojęte prawo medyczne i prawo farmaceutyczne, wspomoże Państwa prawnie przy założeniu i prowadzeniu prywatnej praktyki lekarskiej, przychodni lub apteki. Nasi specjaliści pomogą opracować niezbędną dokumentację, w tym wzory umów oraz dokumentację dotyczącą ochrony danych osobowych w gabinecie lekarskim (RODO). Nasza kancelaria prawo medyczne i prawo farmaceutyczne zgłębia od wielu lat za pośrednictwem pracujących w niej doświadczonych specjalistów. Każdy nasz prawnik prawo medyczne zna doskonale i rozumie specyfikę usług świadczonych na tym trudnym i wymagającym rynku. Profesjonalne usługi prawnika specjalizującego się w prawie medycznym pomogą Państwu prowadzić własną praktykę bez obaw o kwestie prawne. Obsługa prawna lekarzy wymaga bowiem doświadczenia i rzetelności, które pomogą w rozwijaniu własnej działalności jako lekarz i skupieniu się na tym, co w takiej pracy jest najważniejsze. Prawnik medyczny przeprowadzi Państwa przez każdy etap prowadzenia własnego gabinetu lekarskiego lub przychodni. Trzeba pamiętać, że prawo w tym przepisy dotyczące prawa medycznego zostały stworzone nie tylko by chronić pacjentów, ale także regulować świadczenie przez lekarzy swoich usług. Jeżeli interesują Państwa porady obejmujące prawo medyczne kancelaria GLOBAL LEX jest do Państwa dyspozycji.

Nasi radcowie udzielą również porad dotyczących zmian w prawie farmaceutycznym i doradzą przy zakładaniu własnej apteki, a także prowadzeniu jej dokumentacji i postępowaniu z kontrahentami. Przedsiębiorca prowadzący aptekę, który skorzysta z usług kancelarii nie zgubi się w gąszczu nowelizacji i będzie mógł efektywnie prowadzić swój biznes. Obsługujący farmaceutów prawnik zajmie się kompleksowo opiniowaniem dokumentacji oraz wdrożeniem RODO w aptece.

Oferujemy stałą obsługę i kompleksowe porady prawne, zaczynając od założenia działalności poprzez umowy z kontrahentami, aż po reprezentowanie w przypadku ewentualnych sporów sądowych z pacjentami. Pomagamy przeprowadzić przez proces zakładania własnego gabinetu lekarskiego lub apteki w takich formach jak jednoosobowa działalność gospodarcza bądź w formie spółki. Z nami rejestracja takiej działalności jaką jest prywatna praktyka lekarska lub apteka i jej obsługa prawna nie będą miały przez Państwem żadnych tajemnic.

Na bieżąco zapoznajemy naszych klientów z prawnymi aspektami prowadzenia działalności lekarskiej, a także aptekarskiej i doradzamy, jak z sukcesem zorganizować od podstaw własną firmę od strony prawnej. Korzystając z usług naszej Kancelarii nie trzeba obawiać się, że pogubią się Państwo w gąszczu interpretacji prawnych, urzędowych pism i zezwoleń. Rejestracja działalności gospodarczej, zgłoszenie do Urzędu Skarbowego i uzyskanie numeru REGON,  a także zaprzestanie prowadzenia działalności będą o wiele prostsze, gdy będzie przy tym towarzyszyć prawnik, mający niezbędne doświadczenie do prowadzenia tego typu spraw. W szczególności zwracamy Państwa uwagę na obowiązek wdrożenia unijnego rozporządzenia dotyczącego ochrony danych osobowych tzw. RODO, w czym pomóc może zewnętrzny audyt prowadzony przez pracowników naszej kancelarii. Od 25 maja 2018 r. dokumentacja, w której znajdują się dane osobowe pacjentów musi być zgodna ze szczególnymi wymaganiami wynikającymi z przepisów o ochronie danych osobowych.