"Polska znajduje się obecnie w fazie intensywnego rozwoju sektora odnawialnych źródeł energii. Pomagamy firmom z tej branży w rozpoczęciu działalności oraz w rozwiązywaniu problemów prawnych wynikających z bieżącej działalności."

Alicja Radziszewska-Studenna

OPINIE, PORADY, EKSPERTYZY

Udzielamy porad , sporządzamy opinie i ekspertyzy związane z interpretacją i stosowaniem przepisów prawa w zakresie OZE

UMOWY DZIERŻAWY I SPRZEDAŻY

Sporządzamy i opiniujemy umowy dzierżawy lub sprzedaży nieruchomości pod budowę farm fotowoltaicznych oraz wiatrowych.

INSTALACJE

Wspomagamy przedsiębiorców w procesach związanych z funkcjonowaniem farm fotowoltaicznych i wiatrowych. Obsługujemy firmy sprzedające Urządzenia do wytwarzania energii z OZE

PROCESY INWESTYCYJNE

Asystujemy w procesach inwestycyjnych prowadzonych przez przedsiębiorców z branży OZE


Odnawialne źródła energii – zwane skrótowo OZE oraz działalność z nimi związana są obecnie w fazie intensywnego rozwoju. W dobie kiedy ochrona środowiska staje się powoli priorytetowym zadaniem władz publicznych, coraz więcej przedsiębiorców za przedmiot swojego zainteresowania obiera alternatywne źródła energii. Rosnąca świadomość społeczna w zakresie ekologii i szeroko pojętej ochrony środowiska sprawia, że źródła energii odnawialnej stają się nie tylko pomysłem na efektywną ochronę przyrody, ale również coraz częściej – inspiracją do rozpoczęcia innowacyjnej działalności gospodarczej. Wykorzystanie OZE w Polsce to przede wszystkim – fotowoltaika i związane z tym ogniwa fotowoltaiczne i panele fotowoltaiczne, a także panele słoneczne czy kolektory słoneczne. Już same specjalistyczne nazwy sugerują, iż nie jest to łatwa do przyswojenia materia, a potencjalny przedsiębiorca może potrzebować pomocy kompetentnych specjalistów. Mamy świadomość, że inwestycje związane budową farmy fotowoltaicznej czy farmy wiatrowej są skomplikowanym zadaniem, utrudnionym dodatkowo przez szereg koniecznych do spełnienia formalności. Warto jednak pamiętać, że skutecznie udzielona pomoc prawna świadczona  przez osoby doświadczone w tej branży są prostą drogą do sukcesu. Inwestycje związane z alternatywnymi źródłami energii to nie tylko korzyści finansowe, ale przede wszystkim budowa pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa. Naszym klientom pomagamy w przejściu przez skomplikowane procedury administracyjne związane z uruchomieniem wybranej przez nich instalacji, mając świadomość jak istotną rolę pełni wsparcie specjalistów. Warto mieć także na uwadze, że wykorzystywane technologie są niezwykle innowacyjne, a wszystko to wpływa na częste zmiany obowiązujących przepisów. W takim przypadku nieoceniona staje się pomoc prawnika, który nie tylko stale monitoruje pojawiające się zmiany legislacyjne, ale także sprawnie porusza się w gąszczu często nieoczywistych paragrafów.

Nasza kancelaria posiada unikalne doświadczenie nie tylko w prowadzeniu różnorodnych inwestycji w odnawialne źródła energii, ale również na każdym etapie procesu inwestycyjnego angażuje się w pełni w powierzone zadanie, mając na uwadze przede wszystkim jak najkorzystniejsze ukształtowanie sytuacji reprezentowanego podmiotu. Naszym priorytetem jest ochrona interesów naszych Klientów, którzy mogą powierzyć nam rozwiązanie nawet najbardziej skomplikowanych problemów prawnych.

Energia odnawialna to dziedzina, w zakresie której nasza kancelaria prawna posiada wieloletnie doświadczenie. Nasze usługi prawne to – porady prawne związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez przedsiębiorców z branży energetyki odnawialnej, sporządzanie opinii prawnych, ekspertyz i stanowisk związanych ze stosowaniem i wykładnią przepisów prawa dotyczących OZE i prawa energetycznego, konsultacje stanowisk i branie udziału – z ramienia przedsiębiorców – w panelach dyskusyjnych, grupach roboczych oraz spotkaniach profesjonalistów związanych z kierunkami i rozwojem branży OZE oraz sektora energetycznego. Dla przedsiębiorców z branży energetyki odnawialnej oraz dla ich kontrahentów sporządzamy ponadto indywidualnie dopasowane umowy, których przedmiotem jest grunt, na którym powstać ma farma wiatrowa lub fotowoltaiczna. Nasz radca prawny zaopiniuje również dla Państwa umowy pod kątem ryzyk prawnych, wskazując na potencjalne niebezpieczeństwa, które mogą powstać w związku z ich realizacją. Doradzamy także przy umowach sprzedaży, dzierżawy czy umowach przedwstępnych.

Kompetentny prawnik zapewni Państwu bieżące wsparcie dla inwestorów oraz wykonawców z branży OZE, a także osób prywatnych chcących zawrzeć umowy z ww. przedsiębiorcami. Reprezentujemy również przedsiębiorców energetycznych w postępowaniach związanych z uzyskaniem pozwoleń oraz koncesji, a także zapewniamy reprezentację we wszystkich postępowaniach przed URE czy UOKIK.

Jeżeli w obszarze Państwa zainteresowań znajdują się alternatywne źródła energii i w tym kierunku chcieliby Państwo rozwijać swoją działalność gospodarczą, zachęcamy do kontaktu z pracownikami naszej kancelarii, którzy udzielą Państwu niezbędnego wsparcia merytorycznego. Warto polegać na naszym doświadczeniu i zagwarantować sobie stuprocentową gwarancję skutecznie zrealizowanej inwestycji. Na naszym koncie posiadamy grono zadowolonych Klientów.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji w siedzibie naszej kancelarii, można się z nami skontaktować także telefonicznie, mailowo albo poprzez formularz kontaktowy zamieszczony na naszej stronie internetowej.