Krok nr 1
Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub przez formularz
i przedstaw nam swoją sprawę
Krok nr 2
Wiemy, że czas to pieniądz, więc jak najszybciej zapoznamy
się ze sprawą i przygotujemy indywidualną, bezpłatną wycenę
Krok nr 3
Gdy nasza oferta zostanie zaakceptowana - zaczniemy pracować nad sprawą
Poprzedni
Następny
porady prawne

Wycena sprawy jest

150 zł/h

stawkę godzinową oferujemy Klientom, którzy nie są w stanie przewidzieć dokładnego zapotrzebowania na usługi prawne. Stawka jest ustalana indywidualnie w zależności od stopnia skomplikowania sprawy i rozpoczyna się od kwoty 150 zł netto za godzinę

Ryczałt

jest to z góry określona kwota za prowadzenie sprawy. Wynagrodzenie ryczałtowe proponujemy również Klientom w ramach stałej obsługi prawnej, w przypadku gdy w każdym miesiącu mają podobne zapotrzebowanie na usługi prawne.

GLOBAL LEX Kancelaria Radcy Prawnego
Alicja Radziszewska-Studenna


Powstańców Śląskich 5/814
53-332 Wrocław

mail: kontakt@global-lex.pl
tel.: 692 035 479
tel.: 530 262 889

NIP: 9880295250
REGON: 362858544

Prawo własności intelektualnej to bardzo obszerna i stale rozwijająca się gałąź prawa. Zwane także prawem na dobrach niematerialnych, obejmuje różnorodne obszary prawa, co sprawia, że jest to skomplikowana materia, wymagająca specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia. Ochrona praw autorskich w dobie nieograniczonego i łatwego dostępu do Internetu wymaga zastosowania jak najlepszych środków prawnych i nierzadko wiąże się z koniecznością zaangażowania kompetentnego prawnika. Wiemy, że naruszenie praw autorskich jest częstym problemem, a ich ochrona wymaga podjęcia stosownych i przemyślanych kroków prawnych. To odpowiedzialne zadanie warto powierzyć doświadczonym specjalistom.

Łamanie praw autorskich ma miejsce przede wszystkim wtedy, kiedy dany utwór jest wykorzystywany przez osobę trzecią poza zakresem dozwolonego użytku i bez wymaganego zezwolenia. Dobrym sposobem zabezpieczenia interesów autora może być między innymi przeniesienie praw autorskich lub udzielenie zainteresowanemu podmiotowi odpowiedniej licencji.

Mamy świadomość, że prawo autorskie może stanowić dla Państwa skomplikowane zagadnienie, dlatego pomoc prawna doświadczonych prawników bardzo często okazuje się niezbędna. Mając na uwadze fakt, że własność intelektualna wymaga odpowiedniej ochrony, nasza kancelaria prawna świadczy różnorodne usługi prawne dopasowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów. W ramach naszej działalności między innymi: opiniujemy umowy o przeniesienie praw autorskich oraz umowy licencyjne oraz sporządzamy tego typu umowy od podstaw – z uwzględnieniem wytycznych i interesów naszych klientów. Konstruujemy także fragmenty zapisów o prawach autorskich gotowe do umieszczenia w innych umowach. Oprócz tego bardzo popularną usługą są porady prawne, podczas których nasz radca prawny udzieli Państwu wyczerpujących informacji na temat interesującego Państwa zagadnienia.

Prawa autorskie wiążą się także niekiedy z koniecznością zawierania różnorodnych umów. Nasz prawnik doradzi Państwu przy wyborze właściwej formy umowy oraz wskaże jak odpowiednio zabezpieczyć interesy twórców, a także osób które korzystają z ich dorobku.

Skuteczna ochrona własności intelektualnej gwarantowana jest przez pracowników naszej kancelarii, którzy dodatkowo starają się, by dynamicznie rozwijające się prawo autorskie było dla Państwa jasne i maksymalnie chroniło Państwa interesy. Zaufało nam już wielu przedstawicieli różnorodnych branży – reklamowych, muzycznych czy wydawniczych. Współpracujemy zarówno z indywidualnymi artystami, jak również z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami pozarządowymi czy z instytucjami kultury. Naszymi klientami są nie tylko polscy twórcy, ale także podmioty zagraniczne. Posiadana wiedza i umiejętności pozwalają nam świadczyć doradztwo prawne na najwyższym poziomie merytorycznym. Dbamy także o pozytywne relacje z klientami kancelarii, a naszą ofertę staramy się zawsze dopasować do Państwa indywidualnych oczekiwań.

Jeżeli zależy Państwu na profesjonalnym podejściu do przedstawionego zagadnienia, zachęcamy do kontaktu z pracownikami naszej kancelarii. Można się z nami skontaktować na kilka sposobów – mailowo, telefonicznie oraz za pośrednictwem strony internetowej. Polecamy także indywidualne spotkania w siedzibie kancelarii, podczas których udzielamy wyczerpujących informacji w zakresie dotyczącego Państwa problemu. Gwarantujemy najwyższą jakość obsługi prawnej.