Krok nr 1
Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub przez formularz
i przedstaw nam swoją sprawę
Krok nr 2
Wiemy, że czas to pieniądz, więc jak najszybciej zapoznamy
się ze sprawą i przygotujemy indywidualną, bezpłatną wycenę
Krok nr 3
Gdy nasza oferta zostanie zaakceptowana - zaczniemy pracować nad sprawą
Previous slide
Next slide
porady prawne

Wycena sprawy jest bezpłatna

200 zł/h

stawkę godzinową oferujemy Klientom, którzy nie są w stanie przewidzieć dokładnego zapotrzebowania na usługi prawne. Stawka jest ustalana indywidualnie w zależności od stopnia skomplikowania sprawy i rozpoczyna się od kwoty 180 zł netto za godzinę

Ryczałt

jest to z góry określona kwota za prowadzenie sprawy. Wynagrodzenie ryczałtowe proponujemy również Klientom w ramach stałej obsługi prawnej, w przypadku gdy w każdym miesiącu mają podobne zapotrzebowanie na usługi prawne.

GLOBAL LEX Kancelaria Radcy Prawnego
Alicja Radziszewska-Studenna


Powstańców Śląskich 5/814
53-332 Wrocław

mail: kontakt@global-lex.pl
tel.: 530 262 889

NIP: 9880295250
REGON: 362858544

Znak towarowy to każde oznaczenie, na podstawie którego można odróżnić towar jednego przedsiębiorcy od towaru innego przedsiębiorcy. Co istotne, taki znak towarowy powinien być przedstawiony w sposób graficzny – może być to na przykład rysunek, wyraz, kompozycja przestrzenna czy też ornament. Każdy rzetelny i wiarygodny przedsiębiorca powinien mieć świadomość, że aby oznaczenie jego towarów podlegało ochronie – powinno być zarejestrowane w odpowiednim urzędzie, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Rejestracja znaku towarowego sprawia, że nabywa się prawo do wyłącznego używania takiego oznaczenia. Skuteczne zastrzeżenie znaku towarowego zwiększa ponadto renomę Państwa przedsiębiorstwa, a co za tym idzie – wpływa na jego wartość rynkową.

Mając na uwadze zasięg działalności danej firmy, można wnioskować o udzielenie ochrony w różnych organach zajmujących się ochroną własności intelektualnej – w zależności od pożądanego zakresu terytorialnego ochrony. W Polsce urzędem właściwym do spraw dotyczących własności przemysłowej jest Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej z siedzibą w Warszawie. Rejestracja znaków towarowych jest dokonywana także przez Europejski Urząd Patentowy.

Ochrona znaku towarowego to skomplikowane zagadnienie. W związku z tym, wielu przedsiębiorców staje przed dylematem – jak zastrzec znak towarowy. Zastrzeżenie znaku firmowego, jak także zastrzeżenie nazwy wiąże z koniecznością dopełnienia licznych formalności, wymaga także wiedzy z zakresu prawa własności intelektualnej oraz niesie za sobą obowiązek uiszczenia niezbędnych opłat. Wobec wielu wymagań wynikających z przepisów prawa, bardzo często przedsiębiorcy decydują się na pomoc prawną doświadczonych specjalistów.  Nasz prawnik podpowie Państwu – jakie kroki należy podjąć, aby skutecznie dokonać rejestracji znaku towarowego. Odpowiednio udzielona pomoc prawna jest gwarancją, że Państwa znak towarowy uzyska skuteczną ochronę prawną. Usługi prawne świadczone przez pracowników naszej kancelarii charakteryzują się profesjonalizmem oraz pełnym zaangażowaniem w powierzoną nam sprawę.

Nasza kancelaria prawna zapewnia odpowiednie wsparcie merytoryczne w zakresie dotyczącym rejestracji i ochrony znaków towarowych. Rejestrujemy znaki towarowe w Urzędzie Patentowym RP oraz w europejskim Urzędzie Patentowym (OHIM) oraz opiniujemy i sporządzamy umowy o zaprojektowanie znaku towarowego i dbamy o uregulowanie kwestii praw autorskich do powstałego znaku. Radca prawy posiada także niezbędne uprawnienia, aby reprezentować Państwa w sprawach i sporach związanych z naruszeniem znaku towarowego przez osoby trzecie. Świadczymy również porady prawne w zakresie wszelkich interesujących Państwa zagadnień dotyczących prawa własności intelektualnej.

Zgłoszenie znaku towarowego jest kwestią, która często nurtuje przedsiębiorców i rodzi po ich stronie liczne wątpliwości. W takiej sytuacji, warto skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów, którzy mieli już okazję prowadzić wiele podobnych spraw. Jeżeli interesuje Państwa rzetelna pomoc prawna w zakresie prawa własności intelektualnej – zachęcamy do kontaktu z pracownikami naszej kancelarii. Można się z nami skontaktować telefonicznie, mailowo oraz za pośrednictwem formularza kontaktowego umieszczonego na naszej stronie internetowej. Zachęcamy także do umówienia się na spotkanie w siedzibie naszej kancelarii.

Gwarantujemy profesjonalne podejście do Państwa sprawy i szybkie rozwiązanie powierzonego nam zadania.