Krok nr 1
Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub przez formularz
i przedstaw nam swoją sprawę
Krok nr 2
Wiemy, że czas to pieniądz, więc jak najszybciej zapoznamy
się ze sprawą i przygotujemy indywidualną, bezpłatną wycenę
Krok nr 3
Gdy nasza oferta zostanie zaakceptowana - zaczniemy pracować nad sprawą
Poprzedni
Następny
porady prawne

Wycena sprawy jest

200 zł/h

stawkę godzinową oferujemy Klientom, którzy nie są w stanie przewidzieć dokładnego zapotrzebowania na usługi prawne. Stawka jest ustalana indywidualnie w zależności od stopnia skomplikowania sprawy i rozpoczyna się od kwoty 180 zł netto za godzinę

Ryczałt

jest to z góry określona kwota za prowadzenie sprawy. Wynagrodzenie ryczałtowe proponujemy również Klientom w ramach stałej obsługi prawnej, w przypadku gdy w każdym miesiącu mają podobne zapotrzebowanie na usługi prawne.

GLOBAL LEX Kancelaria Radcy Prawnego
Alicja Radziszewska-Studenna


Powstańców Śląskich 5/814
53-332 Wrocław

mail: kontakt@global-lex.pl
tel.: 692 035 479
tel.: 530 262 889

NIP: 9880295250
REGON: 362858544

W całej Polsce codziennie odbywa się co najmniej kilkadziesiąt spraw rozwodowych. Rozwody – mimo, że są coraz bardziej powszechne, nigdy nie są łatwą decyzją. Mamy świadomość, że rozwód to przykład sprawy, która nie tylko budzi wiele emocji, ale przede wszystkim bezpośrednio wpływa na dalsze życie obu stron. Warto wiedzieć, że wynik postępowania, a także czas jego trwania zależny jest od wielu różnorodnych czynników – takich jak chociażby okoliczność, że małżonkowie mają wspólne małoletnie dzieci, faktu czy będzie to rozwód z orzeczeniem o winie czy też  rozwód bez orzekania o winie. Po podjęciu tej trudnej decyzji, warto zastanowić się czy nie powierzyć prowadzenia swojego rozwodu specjaliście, który będzie potrafił dokonać chłodnej analizy sprawy i podpowie Państwu, jakie kroki należy podjąć i jakie rozwiązania będą dla Państwa najkorzystniejsze. Emocje towarzyszące sprawom rozwodowym bardzo często uniemożliwiają Państwu podejmowanie najlepszych dla Państwa decyzji, dlatego warto skorzystać z pomocy prawnika, dzięki któremu sprawa zostanie rozwiązana szybko i skutecznie.

Kancelaria radcy prawnego od wielu lat doradza osobom, które chcą podjąć decyzję o rozwodzie. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, jakie czekają Państwa ryzyka oraz jakie dokumenty należy gromadzić. Nasza kancelaria podchodzi indywidualnie do każdego Klienta, szczegółowo analizując przedstawioną przez niego sytuację, a także mając na uwadze, że przyszła sprawa rozwodowa dotyczy najczęściej nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Nasi Klienci mogą liczyć na wsparcie prawne od momentu podjęcia decyzji o rozwodzie, aż do zakończenia całego postępowania. Charakteryzuje nas przede wszystkim rzetelne podejście do zleconej nam sprawy, a naszym Klientom zapewniamy oczekiwaną dyskrecję. Wszechstronne wykształcenie pozwala nam natomiast dopasować podejmowane działania do specyfiki danej sprawy. Każdy rozwód przebiega w inny sposób, a naszym zadaniem jest kompleksowa pomoc w rozwiązywaniu różnorodnych problemów prawnych.

Prawo rodzinne to wyjątkowa gałąź prawa, wymagająca nie tylko szczegółowej wiedzy i doświadczenia, ale także odpowiedniego podejścia do Klienta, który znalazł się w nowej sytuacji życiowej. Nasz prawnik w łatwy i rozumiały sposób wytłumaczy Państwu – jak złożyć pozew o rozwód, jak wygląda podział majątku po rozwodzie, wyjaśni, jak kształtuje się koszt rozwodu, a także przygotuje wszelkie niezbędne papiery rozwodowe.

Sprawy rozwodowe – ze względu na złożony i trudny charakter – wymagają kompetentnego i profesjonalnego podejścia. Usługi prawne naszej kancelarii obejmują między innymi: rzetelne porady prawne dotyczące spraw rozwodowych, a także kwestii związanych z władzą rodzicielską, kontaktami z dziećmi oraz alimentami. Kancelaria prawna sporządza także wszelkie pisma procesowe jak: pozew o rozwód – potocznie określany jako wniosek o rozwód, wnioski o zabezpieczenie roszczeń alimentacyjnych czy ustalenie kontaktów z dzieckiem. Doświadczony radca prawny podejmie się także reprezentacji w postępowaniu sądowych w sprawie rozwodowej, a nasza pomoc prawna może dotyczyć również prowadzenia postępowania obejmującego podział majątku wspólnego. Prowadzimy także negocjacje pomiędzy stronami i organizujemy posiedzenia mediacyjne, tak aby sprawa została załatwiona w szybki i polubowny sposób.  Pozew rozwodowy jest ostatecznym rozwiązaniem, a w trakcie mediacji może okazać się, że strony będą w stanie zawrzeć porozumienie – oszczędzając swój czas, a także unikając zbędnych wydatków.

Jeżeli zmagacie się Państwo z problemami dotyczącymi ewentualnego rozwodu ze swoim partnerem i oczekujecie fachowej, rzetelnej, a przede wszystkim dyskretniej pomocy prawnej – zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią. Zanim sprawa trafi do sądu, warto skonsultować się z kompetentnym prawnikiem, aby lepiej przygotować się do procesu rozwodowego, a także zminimalizować ryzyko wystąpienia nieoczekiwanych kosztów i długiego oczekiwania na zakończenie procesu w sądzie. Warto bowiem wiedzieć, że nie wszystkie kwestie związane z rozwodem muszą być uregulowane przez sąd, a część kwestii można doprecyzować na mocy zawartej ugody – jak na przykład sprawy dotyczące opieki nad małoletnimi dziećmi. Mamy świadomość, że rozwód to sprawa wymagająca indywidualnego podejścia oraz zrozumienia ze strony prawnika. Powierzając nam prowadzenie sprawy rozwodowej, otrzymują Państwo gwarancję profesjonalnej obsługi prawnej i skutecznego reprezentowania Państwa interesów w trakcie procesu sądowego.

Zachęcamy do kontaktu z pracownikami naszej kancelarii, którzy udzielą Państwu niezbędnych informacji, umówią Państwa na spotkanie w siedzibie kancelarii oraz przedstawią wstępną wycenę sprawy.