Krok nr 1
Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub przez formularz
i przedstaw nam swoją sprawę
Krok nr 2
Wiemy, że czas to pieniądz, więc jak najszybciej zapoznamy
się ze sprawą i przygotujemy indywidualną, bezpłatną wycenę
Krok nr 3
Gdy nasza oferta zostanie zaakceptowana - zaczniemy pracować nad sprawą
Poprzedni
Następny
porady prawne

Wycena sprawy jest

200 zł/h

stawkę godzinową oferujemy Klientom, którzy nie są w stanie przewidzieć dokładnego zapotrzebowania na usługi prawne. Stawka jest ustalana indywidualnie w zależności od stopnia skomplikowania sprawy i rozpoczyna się od kwoty 180 zł netto za godzinę

Ryczałt

jest to z góry określona kwota za prowadzenie sprawy. Wynagrodzenie ryczałtowe proponujemy również Klientom w ramach stałej obsługi prawnej, w przypadku gdy w każdym miesiącu mają podobne zapotrzebowanie na usługi prawne.

GLOBAL LEX Kancelaria Radcy Prawnego
Alicja Radziszewska-Studenna


Powstańców Śląskich 5/814
53-332 Wrocław

mail: kontakt@global-lex.pl
tel.: 692 035 479
tel.: 530 262 889

NIP: 9880295250
REGON: 362858544

Jako kancelaria prawna świadczymy profesjonalne porady również w takich obszarach jak prawo spadkowe. Wiemy, jak istotne jest świadome rozporządzanie własnym majątkiem i że ważne decyzje –  także te podejmowane na wypadek śmierci – wymagają wcześniejszego zaplanowania. Zapraszamy do kontaktu, by umówić się na spotkanie, na którym nasz prawnik od spraw spadkowych pomoże Państwu podjąć właściwe decyzje w tym zakresie.

Zdajemy sobie także sprawę, że sprawy spadkowe często zaskakują Państwa w najmniej oczekiwanych momentach życia, wówczas pomoc prawna jaką może udzielić radca prawny, będzie drogowskazem w gąszczu przepisów regulujących spadki i zasady dziedziczenia.

Dla naszych Klientów udzielamy szczegółowych porad prawnych, a  także reprezentujemy ich w postępowaniach spadkowym, w tym w postępowaniu o stwierdzenie nabycia spadku oraz postępowaniach, których przedmiotem jest podział spadku. Należy pamiętać, że w skład spadku mogą wchodzić również długi. Dziedziczenie długów to zagadnienie, które często trapi osoby zgłaszające się do Kancelarii po porady prawne w zakresie prawa spadkowego. Nasz prawnik pomoże wyjaśnić, kiedy i w jakim zakresie ponosi się odpowiedzialność za długi spadkowe oraz jak można się jej uniknąć. Porady spadkowe udzielane przez prawników z naszej kancelarii obejmują też takie kwestie jak zaopiniowanie ważności testamentu i powołanie jego wykonawcy.

Warto także wiedzieć, że od 23 października 2011 spadkodawca może zawrzeć w testamencie sporządzonym w formie aktu notarialnego zapis windykacyjny. Za pomocą tego instrumentu prawnego oznaczona osoba wybrana przez spadkodawcę nabywa przedmiot zapisu wraz z chwilą otwarcia spadku. Jego przedmiotem mogą być rzeczy oznaczone co do tożsamości, zbywalne prawo majątkowe, przedsiębiorstwo lub gospodarstwo rolne  a także ustanowienie na rzecz zapisobiercy użytko­wania lub służebności. Pozwala on więc spadkodawcy na szczegółowe rozrządzenie swoim majątkiem na wypadek własnej śmierci.

Prawnik od spraw spadkowych zajmie się także reprezentowaniem klientów uprawnionych do wystąpienia z roszczeniem o zachowek. Przysługuje ono w ciągu oznaczonego przepisami czasu liczonego od ogłoszenia testamentu zstępnym, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy byliby powołani do dziedziczenia z ustawy. W takim przypadku najbliżsi zmarłego, którzy nie zostali powołani do dziedziczenia w testamencie, mogą wystąpić z roszczeniem o przysługujący im zachowek przeciwko spadkobiercom testamentowym.

Prawo spadkowe przewiduje też sytuacje, w których stosunki rodzinne nie zawsze są idealne, stąd możliwość pozbawienia prawa zstępnych do zachowku oraz wydziedziczenia.  Także planując ten krok, dobrze jest działać pod okiem sprawdzonej kancelarii prawnej.

Nasza kancelaria prawna zajmuje się także kwestiami dziedziczenia udziałów w spółkach. Pomoc prawna w takich sprawach często jest niezbędna dla zapewnienia niezakłóconego działania firmy.

Siedzibą Kancelarii jest Wrocław, ale świadczymy porady prawne na terenie całego kraju, dlatego zachęcamy do kontaktu. Wycena prowadzenia sprawy jest zawsze bezpłatna.