Krok nr 1
Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub przez formularz
i przedstaw nam swoją sprawę
Krok nr 2
Wiemy, że czas to pieniądz, więc jak najszybciej zapoznamy
się ze sprawą i przygotujemy indywidualną, bezpłatną wycenę
Krok nr 3
Gdy nasza oferta zostanie zaakceptowana - zaczniemy pracować nad sprawą
Poprzedni
Następny
porady prawne

Wycena sprawy jest

150 zł/h

stawkę godzinową oferujemy Klientom, którzy nie są w stanie przewidzieć dokładnego zapotrzebowania na usługi prawne. Stawka jest ustalana indywidualnie w zależności od stopnia skomplikowania sprawy i rozpoczyna się od kwoty 150 zł netto za godzinę

Ryczałt

jest to z góry określona kwota za prowadzenie sprawy. Wynagrodzenie ryczałtowe proponujemy również Klientom w ramach stałej obsługi prawnej, w przypadku gdy w każdym miesiącu mają podobne zapotrzebowanie na usługi prawne.

GLOBAL LEX Kancelaria Radcy Prawnego
Alicja Radziszewska-Studenna


Powstańców Śląskich 5/814
53-332 Wrocław

mail: kontakt@global-lex.pl
tel.: 530 262 889

NIP: 9880295250
REGON: 362858544

Prawo autorskie chroni między innymi takie przejawy ludzkiej działalności jak twórczość literacka, dziennikarstwo, nauka, muzyka, rzeźba, architektura czy choreografia, a twórcom przysługują różnorodne prawa – w tym prawa autorskie majątkowe i osobiste. Autor utworu ma zatem szereg uprawnień związanych ze stworzonym dziełem – przede wszystkim może on decydować o dalszej eksploatacji swojego utworu, a także ma prawo czerpania korzyści finansowych, które wynikają z takiej eksploatacji. Prawo własności intelektualnej – czyli tak zwane prawo na dobrach niematerialnych – jest dziedziną, która obejmuje elementy z różnorodnych działów prawa, a co za tym  idzie stanowi skomplikowaną materię, wymagającą odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Co więcej współcześnie, w dobie powszechnego dostępu do Internetu, gdzie łamanie praw autorskich stało się niemal codzienną praktyką, skuteczna ochrona własności intelektualnej jawi się jako wyzwanie dla pracowników naszej kancelarii. Wielu autorów staje przed koniecznością odpowiedzi na pytanie – jak zastrzec prawa autorskie, a te oraz inne wątpliwości pomogą Państwu rozwiać nasi specjaliści. Kancelaria radcy prawnego już od wielu lat wspiera twórców w ochronie przysługujących im praw. Wiemy, że naruszenie praw autorskich jest częstym problemem pojawiającym się w środowiskach artystycznych, a ochrona wizerunku wymaga niekiedy podjęcia stosowanych i szczegółowo przemyślanych kroków prawnych. Coraz większe grono twórców decyduje się na skorzystanie z pomocy wykwalifikowanych prawników, a własność intelektualna staje się ważnym przedmiotem ochrony prawnej. Kancelaria prawna – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów – świadczy kompleksowe usługi prane dotyczące szeroko pojętego prawa autorskiego – w tym ochrony znaków towarowych, wzorów przemysłowych, wzorów użytkowych, nazw handlowych bądź domen internetowych.

Nasze usługi prawne obejmują: sporządzanie i opiniowanie umów z producentami, wydawcami, menadżerami, agencjami i agentami, a także opiekę prawną nad twórcami, artystami, kompozytorami, aktorami czy pisarzami oraz podmiotami, którzy współpracują z tymi twórcami. Porady prawne udzielane przez naszych specjalistów pomagają także wskazać Państwu ryzyka wynikające z zapisów umowy, a kompetentny radca prawny zaproponuje własne brzmienie konkretnych postanowień tak, aby maksymalnie ochronić Państwa interesy oraz jak najlepiej zabezpieczyć wykonanie umowy. Zdajemy sobie sprawę, że umowa o prawa autorskie powinna maksymalnie zabezpieczać Państwa interesy i dlatego działamy szybko i skutecznie, a nasz prawnik gwarantuje najwyższą jakość świadczonych usług.

Pomoc prawna świadczona przez naszych ekspertów dotyczy również umów o przeniesienie praw autorskich, a także reprezentowania naszych klientów w ewentualnych procesach sądowych.  Posiadamy praktyczną wiedzę w zakresie różnorodnych kwestii związanych z prawem autorskim, a z naszych usług skorzystało już wielu twórców, którzy szukali kompetentnej pomocy prawnej.

Jeżeli zależy Państwu na kompleksowej obsłudze prawnej oraz czerpaniu maksymalnych korzyści z przysługujących Państwu praw, zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. W razie zainteresowania prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy, poprzez formularz kontaktowy zamieszczony na naszej stronie internetowej, a także osobisty – w siedzibie naszej kancelarii.